Turnaj Miroslava Fryčera ovládli domácí!

Také karvinští hráči ročníku 2008 mají za sebou domácí turnaj, který se konal v sobotu 19. srpna. I. ročník turnaje Miroslava Fryčera ovládli a obstáli v konkurenci 4 týmů na výbornou!

Čtvrtý a poslední turnaj ze série turnajů, které nesou jména slavných odchovanců, byl turnaj Miroslava Fryčera.

Nejslavnější a nejznámnější odchovanec karvinského hokeje se narodil 27. září 1959 v Opavě.

Pod drobnohledem svého otce Jaromíra, výborného člověka a trenéra, a který měl obrovský vliv nejen na hokejový vývoj Miroslava, ale na řadu dalších významných hokejových osobností, se Miroslav Fryčer, propracoval přes extraligové Vítkovice, reprezentaci Československa až do nejslavnější a vytoužené NHL.

Reprezentoval Československo na OH v Lake Placid v r. 1980, na MS v Moskvě roce 1979, zisk stříbrné medaile a ve Stocholmu v r. 1981, zisk bronzové medaile.

Je prvním Čechem, který v sezóně 1984/1985 hrál a vstřelil branku v utkání hvězd – All-Star Game. V sezóně 1985/1986 vyhrál se 75 body kanadské bodování v Torontu Maple Leafs, v jednom z nejprestižnějších klubů NHL, a stal se v historii klubu prvním cizincem, který vyhrál KB.

Celkem odehrál v NHL 415 utkání a získal 330 KB!! Úctyhodná čísla.

V NHL působil v klubech Quebec Nordigues, Toronta Maple Leafs, Detroit Red Wings, Edmonton Oilers.

Po skončení angažmá v NHL působil Miroslav Fryčer ve Freiburgu v Německu, kde v sezóně 1990/1991 se stal nejlepším hráčem týmu se 41 body. Před poslední sezonou 1991/92 přestoupil do Italské ligy do týmu HC Bruneck. Po ukončení kariéry se věnoval trenérství, kde dosáhl řadu vynikajících úspěchu. Trénoval Vítkovice, Havířov, Karvinou, trénoval v Itálii, kde vyhrál titul, trénoval v Polsku.

Dnes pan Miroslav Fryčer působí ve funkci prezidenta karvinského hokeje.

Je nám obrovskou ctí, že dnešní turnaj nese jméno tohoto vynikajícího hokejisty a trenéra. Pan Miroslav Fryčer se se svou manželkou turnaje účastnil osobně.

Zúčastněné týmy: HC Býci Karviná, Tyskie Lwy, TJ Slavoj Český Těšín, HC AZ Havířov 2010.

Karvinou reprezentovali: Jan Duraj, Filip Růžička – Brian Barnošák, Filippo Boniatti, Ondřej Czylok, Daniel Helis, Dominik Jaroš, Hugo Kolebáč Ondřej Kovár, Maxmilián Niemczyk a Marek Volf

Výsledky: