MENU

3. Týden hokeje opět sklidil velký úspěch!

Ve čtvrtek 25 01. proběhla na Zimním stadionu v Karviné akce Týden hokeje, kterou pořádal Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s dalšími více než 140 kluby v České republice. HC Býci Karviná nezůstal pozadu a akci pořádal již po třetí. Tato akce byla předem zpropagována v ZŠ a MŠ v Karviné, v Českém rozhlase Ostrava a v regionálním deníku. Přinášíme vám report z této akce.

V 16.00 hodin se pomalu začaly objevovat skupinky rodičů s dětmi, kteří zamířili přímo k registračním stolkům. Hokejový dres i další dárkové drobnosti jim udělaly velkou radost a všichni se ochotně pustili do vepisování jména na dres. Chvíle čekání u registrace si děti krátili hraní s hokejkami a tenisovými míčky v areálu zimního stadionu. Následná prezentace v klubovně byla stručná, informativní a hodnotná.

Prezentace se kromě vedení klubu a trenérů HC Býci Karviná, zúčastnili odchovanci karvinského hokeje pan Miroslav Fryčer a Daniel Kurovský. Miroslav Fryčer, bývalý reprezentant, držitel bronzové a stříbrné medaile z MS, účastník OH, mist Československa a první hráč z České republiky, který hrál utkání hvězd prestižní NHL v roce 1985. Daniel Kurovský, reprezentant České republiky U20, čtvrté místo z letošního MS v USA a stabilní člen extraligových Vítkovic.

Mezitím dostali děti mini občerstvení a pak následovala ukázka “suché přípravy”. Menší rozcvička, práce s hokejkou a střelba na bránu děti připravila na pozdější dovádění na ledě. Poté už se děti v doprovodu rodičů přesunuly do šaten, obuly brusle a nasadily helmu. Děti, které brusle nebo helmy neměly, si je zdarma vypůjčily. Z šatny si je odvedli trenéři, kteří děti vzali na led.

Některé z dětí trenéři znali z právě probíhajících Bruslení mateřských škol, které klub pravidelně organizuje. Trenéři přistoupili k herním prvkům na ledě, následoval ukázkový trénink přípravky – minihokej. Posléze dostaly děti k dispozici molitanové pomůcky, židličky, hokejky a míčky. Děti, které stály na ledě poprvé, se ujala profesionální trenérka klubu.

Z reakcí rodičů jsme usoudili, že se jim akce líbila. Zaujala je nabídka Bruslení mateřských škol a naše hokejová přípravka.

Všem zúčastněným děkujeme a na děti se budeme těšit už v hokejové výstroji a na ledě.

Akce se zúčastnilo 104 dětí, z toho úplně nových 63 zájemců o lední hokej.

Sdílet článek