MENU

Ani druhý zápas nedopadl pro Býky dobře

Do druhého finálového utkání nastupovali karvinští hokejisté na domácím ledě s odhodláním srovnat finálovou sérii a odčinit porážku z Českého Těšína 7:3.

Od začátku se hrál oboustranně útočný a zajímavý hokej. Obě družstva přistoupila k utkání velmi zodpovědně a poměrně slušná návštěva se měla na co dívat. Karvinští byli velmi aktivní a více času trávili v obranném území Vlků. Svou aktivitu a převahu korunovali v  11. minutě. Po asistenci Víta Grepla chytrou střelou od modré čáry poprvé otevřel skóre utkání Jakub Juhász. Karviná vede 1:0. Býci pokračovali v útočném pojetí, dobře napadali a Vlci byli zahnáni do své obranné třetiny. Ve 12. minutě hákoval Petr Ščurek ujíždějícího domácího útočníka a Karviné se naskytla první přesilovka. Hostující obránce ještě protestoval výrok rozhodčího údery holí do ochranného plexi a vyfasoval osobní desetiminutový trest. Jenže výhoda jednoho hráče v poli nedopadla pro domácí vůbec dobře. Chytrost Vlků se projevila po zmatku karvinské obrany a po asistenci Ondřeje Pnioka vyrovnává Petr Malíř, 1:1. V 17. Minutě byl vyloučen domácí kapitán Martin Kytka za sekání a Vlci začali kousat. Naštěstí se domácím podařilo oslabení uhrát, a tak první třetina skončila nerozhodně.

Do druhé třetiny nastoupili domácí ve výhodě jednoho hráče (v závěru předešlé třetiny byl vyloučen Tomáš Foltyn za nedovolené bránění) s cílem změnit stav skóre. Ale bohužel ani tato přesilová hra nebyla využita. Ale byli to opět karvinští, kteří svého soupeře přehrávali, vytvářeli si řadu slibných šancí. Ale bez konečného efektu. Ve 34. minutě přišla obrovská minela v karvinské obraně a po druhé utkání se radoval Petr Malíř, který dělovkou po ledě nedal domácímu Marku Volfovi šanci. Český Těšín vede 2:1. Naštěstí pro karvinské Býky přišla za necelých 100 sekund pohledná kombinační akce. Kotouč putoval po ose Ondra Bolek, David Vaštík a Ludva Petrák a posledně jmenovaný vyrovnává na 2:2. A diváci se mohli těšit na závěrečnou třetinu.

Třetí dějství tohoto pohledného a rušného utkání začalo opět obrovským tlakem domácích. Dostávali se, díky dobrému pohybu, do řady šancí. Ale ty nebyly využity. Za zmínku stojí šance Kryštofa Fejka, Ondry Kasperlíka, Kuby Orsága. Českotěšínští v některých momentech nestačili a museli faulovat. Díky tomu domácí dostali velkou příležitost ve 47. a 50. minutě v podobě výhody jednoho hráče v poli. Ale opět ani jedna z těchto přesilovek nebyla využita. V samém závěru měli karvinští obrovský tlak, vytvořili si opět spoustu výborných příležitosti ke vstřelení branky, ale skóre se již nezměnilo. Po šedesáti minutách remíza 2:2 a následovalo 10. minutové prodloužení čtyři na čtyři.

Toto prodloužení netrvalo ani dvě minuty, kdy hosté z ojedinělého útoku dali rozhodující branku utkání. Šťastným střelcem byl David Hoďa, který poslal Wolves ve finále do vedení 2:0.

Utkání splnilo parametry finále krajské ligy mužů, dnes vyhrál šťastnější tým. Je třeba poděkovat oběma mužstvům za předvedenou hru. Nesmíme zapomenout na skvělou diváckou kulisu a podporu z hlediště oběma družstvům.

Třetí finálové utkání se odehraje v Českém Těšíně ve středu 20. 03. 2019 od 18:00 hodin.

Report utkání

18. březen 2019
HC Býci Karviná
2:3 (1:1, 1:1, 0:0)(0:1)
HC Wolves Český Těšín

Góly

1. třetina
10:43Juhász Jakub HC Býci Karviná
ASISTENCE Grepl Vít
12:38Malíř Petr HC Wolves
ASISTENCE Pniok Ondřej
2. třetina
33:18Malíř Petr HC Wolves
BEZ ASISTENCE
34:52Petrák Ludvík HC Býci Karviná
ASISTENCE Vaštík David, Bolek Ondřej
3. třetina
Bez branek
Prodloužení
61:49Hoďa David HC Wolves
ASISTENCE Voznica Jakub

Vyloučení

1. třetina
11:52Ščurek Petr HC Wolves
hákování, 2 min.
11:52Ščurek Petr HC Wolves
nesportovní chování, 10 min.
16:43Kytka Martin HC Býci Karviná
sekání, 2 min.
19:27Foltyn Tomáš HC Wolves
nedovolené bránění, 2 min.
2. třetina
26:43Dýrr Filip HC Býci Karviná
držení hole, 2 min.
26:43Pniok Ondřej HC Wolves
hákování, 2 min.
28:33Bolek Ondřej HC Býci Karviná
podražení, 2 min.
36:22Grepl Vít HC Býci Karviná
podražení, 2 min.
3. třetina
46:14Ščurek Petr HC Wolves
hákování, 2 min.
49:28Malyjurek Pavel HC Wolves
podražení, 2 min.
53:10Deutsch Zdeněk HC Býci Karviná
hrubost, 2 min.
53:10Vydra Karel HC Wolves
vražení na hrazení, 2 min.
56:41Foltyn Tomáš HC Wolves
nedovolené bránění, 2 min.
Prodloužení
Bez trestů

Sestavy

HC Býci Karviná

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Dýrr Filip, Fejko Kryštof, Grepl Vít, Hegegy Alexandr, Holý Marek, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kytka Martin, Malík Tomáš, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Procházka Daniel, Pútec Peter, Růžička Jaroslav, Vaštík David, Vlček Daniel, Volf Marek, Zakuťanský Michal,

HC Wolves Český Těšín

Gabler Erik, Loubal Matěj - Široký Jaromír, Sčurek Petr, Zamecznik Patrik, Vydra Karel, Hoďa David, Patrman Vit, Malíř Petr, Piecha Martin, Smuž Daniel, Pniok Ondřej, Trombik Daniel, Voznica Jakub, Foltyn Tomáš, Patrman Stanislav, Altera Marek, Malyjurek Pavel

Rozhodčí Hykel Vít, Jeřábek Jiří - Wanke Rostislav, Štěpán Jaroslav

Diváci 500

Počet trestů HC Býci Karviná 5

Počet trestů HC Wolves Český Těšín 8

Sdílet článek