MENU

Býci zametli s Krnovem

Karvinští hokejisté ve druhém semifinálovém utkání navázali na dobrý výkon z prvního utkání v Krnově. Od samého začátku dali všem jasně najevo, že se chtějí do Krnova vrátit.

Hokejisté Býků byli evidentně lepším celkem, měli výborný pohyb a dostávali krnovské do těžké defenzívy. Již v 5. minutě po samostatné akci Kryštof Fejko skvělou ránou přes obránce, vymetl pavučinu Konerovy svatyně, 1:0. Tlak domácích nepřestával a byl odměněn druhou brankou Karviné. V 9. minutě po ideální přihrávce Ludvíka Petráka nekompromisně zavěsil Michal Zakuťanský, 2:0. Fantastická úvodní desetiminutovka. Ve 12. minutě hrála Karviná první přesilovku. V minulém utkání přesilovky karvinským moc nešly. Ovšem tu dnešní využili. Po hezké kombinaci první útočné řady zvyšoval na 3:0, „lišák“ Jakub Juhász. Asistovali Vít Grepl a Ondra Kasperlík. Byli to hosté, kteří v 16. minutě hráli přesilovou hru, ale výborná obrana domácích a skvělé zákroky Marka Volfa nedovolili hostům měnit skóre. A tak první třetina skončila výborným výsledkem pro domácí, 3:0!!!
I ve druhé třetině začali karvinští Býci, aktivně. Výborně bruslili a dobře kombinovali. Ve 22. minutě se naskytla domácím výhoda přesilové hry, ale tato pobídka nebyla využita. Ta samá situace se opakovala ve 29. minutě (vyloučen Patrik Mosler) a domácí opět nevyužili výhody jednoho hráče navíc. Hosté se znova ubránili a pomalu začali vystrkovat růžky. Ve 35. minutě byl po druhé v utkání vyloučen karvinský útočník Ondra Kasperlík a kapitán Pavel Michálek trestal. Snížil na 1:3 z pohledu Krnova. Tato branka ale neotřásla se sebevědomím domácích. Ba naopak. Karviná ještě více přidala na důrazu a rychlostí. Odměnou ji za to byl skvělý závěr druhé třetiny. Nejdříve v čase 38:06 se podruhé v utkání radoval z gólu Jakub Juhász. Této brance předcházela výborná kombinace po ose Zdeněk Deutsch, Ondra Kasperlík, Jakub Juhász a Býci vedli 4:1. Hostující brankář se nestačil otřepat ze čtvrtého gólu ve své síti a za pouhých 21 sekund opět lovil z vlastní sítě. To se předvedla dvojice Ludvík Petrák a Michal Zakuťanský. A jak v první třetině, tak v závěru druhé, se posledně jmenovaný nemýlil. Míša Zakuťanský vsítil svůj druhý gól v utkání a vyhnal brankáře hostů z brány. Karviná vedla 5:1!!! Karvinští i v této třetině nedovolili hostům vůbec nic.
Ve třetím dějství Karviná suverénně kontrolovala hru. Důsledně plnila taktické pokyny domácích trenérů a hosty z Krnova k ničemu dramatickému nepustili. Hosté měli výhodu tří přesilových her v této třetině, ale karvinská obrana kralovala. V závěru utkání po nádherné přihrávce Kryštofa Fejka zvyšoval nekompromisně Marek Holý, 6:1!!!
Domácím se dnešní utkání velmi vyvedlo. Karvinští Býci tak vyrovnali semifinálovou bitvu a o postupujícím do finále se rozhodne ve třetím utkání. Toto se odehraje ve středu 13. 03. 2019 od 18:00 hodin na Zimním stadiónu v Krnově.

Report utkání

09. březen 2019
HC Býci Karviná
6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
HK Krnov

Góly

1. třetina
05:44Fejko Kryštof HC Býci Karviná
BEZ ASISTENCE
08:46Zakuťanský Michal HC Býci Karviná
ASISTENCE Petrák Ludvík
13:13Juhász Jakub HC Býci Karviná
ASISTENCE Grepl Vít, Kasperlík Ondřej
2. třetina
34:27Michálek Pavel HK Krnov
ASISTENCE Wiess Jan, Tošenovjan Michal
38:06Juhász Jakub HC Býci Karviná
ASISTENCE Kasperlík Ondřej, Deutsch Zdeněk
38:27Zakuťanský Michal HC Býci Karviná
ASISTENCE Petrák Ludvík
3. třetina
59:25Holý Marek HC Býci Karviná
ASISTENCE Fejko Kryštof

Vyloučení

1. třetina
11:20Hráčska lavice HK Krnov
příliš mnoho hráčů na ledě, 2 min.
15:31Kasperlík Ondřej HC Býci Karviná
vysoká hůl, 2 min.
18:35Bednárek Jaromír HK Krnov
držení, 2 min.
2. třetina
20:35Grepl Vít HC Býci Karviná
sekání, 2 min.
21:06Michálek Pavel HK Krnov
napadení, 2 min.
28:44Mosler Patrik HK Krnov
vysoká hůl, 2 min.
34:16Kasperlík Ondřej HC Býci Karviná
hákování, 2 min.
39:22Mosler Patrik HK Krnov
podražení, 2 min.
3. třetina
42:42Deutsch Zdeněk HC Býci Karviná
podražení, 2 min.
50:00Kytka Martin HC Býci Karviná
vysoká hůl, 2 min.
51:41Weiss Jan HK Krnov
nesportovní chování, 10 min.
53:28Fejko Kryštof HC Býci Karviná
vysoká hůl, 2 min.
57:16Růžička Jaroslav HC Býci Karviná
hákování, TS

Sestavy

HC Býci Karviná

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Dýrr Filip, Fejko Kryštof, Grepl Vít, Hegegy Alexandr, Holý Marek, Cháňa Michal, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kytka Martin, Malík Tomáš, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Procházka Daniel, Pútec Peter, Růžička Jaroslav, Vaštík David, Vlček Daniel, Volf Marek, Zakuťanský Michal,

HK Krnov

Mužík Antonín, Kober Vítězslav - Hon Jiří, Vysloužil Michal, Bednárek Jaromír, Tichý Josef, Kysela Daniel, Dohnal Jiří, Mosler Patrik, Galvas David, Ševčík Roman, Michálek Pavel, Havlíček Ondřej, Kosina Ondřej, Polok Tomáš, Svoboda Lukáš, Tošenovjan Michal, Kubík Tomáš, Vlašánek Radek, Kostovský Jan, Weiss Jan

Rozhodčí Novák Michal, Trombík René - Tkáč Tomáš, Majetný Daniel

Diváci 220

Počet trestů HC Býci Karviná 7

Počet trestů HK Krnov 6

Sdílet článek