MENU

Jaroslav Motyčka by se dnes dožil 71 let

Hráče s č. 9 si pamatovalo každé publikum, kam Karviná přijela. V 11 sezónách vstřelil v barvách Baníku ČSA Karviná 201 branku. Zůstal karvinským barvám věrný a hráčskou kariéru z důvodu nemoci zakončil ve 33 letech. Potom působil jako trenér mládeže a vychoval řadu dobrých hokejistů.

Motyčka Jaroslav – 09. 10. 1947 – 15. 09. 2002

Narozen : 09. 10. 1947, Prostředkovice (okres Jihlava)

Dne 9. října 2018 si vzpomeneme na nedožitých 71 let Jaroslava Motyčky.

Byl prvním karvinským odchovancem, který se prosadil v mužstvu dospělých.

Do Karviné přišel ve svých 15 letech na hornické učiliště a začal se věnovat i lednímu hokeji. Karviné a zdejšímu hokeji zůstal věrný v celé své sportovní kariéře. Hokejoví fanoušci širokého Karvinska si jej pamatují v nejlepší útočné formaci, ve které s ním hráli Pavel Suchý a Václav Svojše. Jaroslav Motyčka vyrostl pod vedením trenéra Jaromíra Fryčera v obávaného střelce a právě s ním jsou spojena nejlepší léta karvinského hokeje. Zejména sezóna 1969/1970, kdy Karviná vyhrála moravskou skupinu II. ligy před Vítkovicemi. V kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže pak ztroskotala na Č. Budějovicích.

Jaroslav Motyčka nevyužil řady ligových nabídek (Vítkovice, Sparta, Zetor Brno) a nadále působil v dresu Baníku ČSA Karviná. V 70. a 80. létech patřil k nejlepším střelcům II. ligy. Byl zarputilý bojovník, pro kterého nebyl žáden zápas prohraný. Kapitán mužstva, uměl dát i přijmout ránu, vždy se snažil hrát pro lidi.

Sdílet článek