MENU

Karvinským býkům začala sezóna

Jak je již zvykem, karvinští hokejisté nezahajují sezónu dle svých představ tréninky na domácí půdě. Sezónu 2018/2019 odstartoval turnajem ročník 2009, který o víkendu 4. - 5. srpna, po měsíční pauze od letní přípravy, vyrazil bojovat do Nového Jičína. Kluci se bez tréninku, o to více natěšení, umístili na pěkném 4. místě.

Na turnaji startovalo 8 celků – domácí Ďáblíci Nový Jičín, Flash camp, HC Kopřivnice, HC RT Torax Poruba, HC Býci Karviná, ze Slovenska MHC Martin a z Běloruska dva týmy Brestu.

Kluci hráli minihokej na hřištích rozdělených podélně (mantinel na ose hřiště). Během dvou dnů hráči odehráli 10 náročných utkání, především na bruslení, 2×15 minut. Karvinští změřili síly se všemi soupeři v první části. Nestačili na tradiční rivaly ročníku 2009 Nový Jičín a Kopřivnici. Nad naše síly byl také výběr MHC Martin. Druhý hrací den, se podařilo karvinským porazit oba týmy Brestu a díky tomuto výkonu postoupili do finálových bojů o 1. až 4. místo.

Zde byly znova nad naše síly MHC Martin a Nový Jičín. Vyrovnaný souboj ovšem přinesl duel o 3. místo mezi námi a Kopřivnicí. První polovinu se klukům podařilo urvat vítězství. Ve druhém už naši kluci fyzicky nestačili a Kopřivnice se tak díky lepšímu skóre z druhého utkání umístila na 3. místě. Vítězem turnaje se stal MHC Martin a druhá příčka patřila domácímu celku.

Účel tohoto turnaje spočíval v tom, aby kluci obuli po pauze brusle a navnadili se znovu na hokej. Nečekal jsem, že kluci odehrají některá utkání až tak dobře. Nestačili bruslařky, ale šla vidět týmovost a spousta krásných přihrávek, které měly myšlenku. Máme před sebou hodně práce, ale s tímto začátkem sezóny jsem spokojen.

Dominik Boniatti – hlavní trenér 3., 4. třídy

Kategorie 2009 má před sebou ještě další přípravné turnaje. Následující turnaj se kluci podívají 18. – 19. srpna do slovenského Brezna. Poslední srpnový víkend vyzvou pár soupeřů na domácím turnaji a první zářijový víkend vyrazí na turnaj do Orlové.

Teď nás čeká obměna výstrojí u většiny hráčů. Klukům od hokejky přes brusle až po přilbu chceme zajistit kompletní hokejové vybavení. Chtěli bychom to zvládnou v průběhu srpna, aby jsme byli na sezónu připraveni. Někdy v září začne kategorii 2009 mistrovská soutěž, ale té nedávám tak velký význam, jako některým turnajům. Po přípravných turnajích nás velký turnaj čeká v prosinci v maďarském Dunajúvárosi Santa Claus Cup.

Dominik Boniatti – hlavní trenér 3., 4. třídy
Sdílet článek