Karvinští kompletně mění image klubu!

Dlouhých 23 let klub působil pod názvem SK Karviná a veřejnost byla zvyklá, že karvinský znak a překřížené hokejky tvořily logo hokejového klubu. Již v průběhu sezóny si hlavně děti a jejich rodiče všimli, že přichází změna. Nové logo se poprvé objevilo v rekonstruovaném bufetu. Následovaly nové dresy u nejmenších hokejistů a nyní přichází i nový web a název klubu se mění na HC Býci Karviná.

Proč HC Býci Karviná?

Klub o změně loga a názvu přemýšlel již delší čas. Hlavní myšlenkou bylo – dát klubu tvář. První, co přicházelo v potaz, bylo samozřejmě hornictví, které bylo dominantou kraje. Vzhledem k aktuální situaci hornictví se klub k této tématice již nechtěl vracet, ač jsou největší úspěchy klubu spojeny právě s tehdejším názvem klubu – TJ Baník ČSA Karviná. Protože klub je zaměřen na výchovu mládeže, chtěl do své symboliky zvíře. Logo býka odkazuje na název města Karviná, který vznikl z německého Karwin-Freistadt. Karwin v překladu znamená něco jako „Kravín“, či „Býkov“. Změna k tomuto názvu má tak své opodstatnění v historii města.

Autorem loga Peter Drong

Vedení klubu oslovilo grafika Petera Dronga z Karviné, který má mimo jiné na svědomí logo Českého olympijského týmu, aby vytvořil moderní klubové logo se symbolem Býka.

Webová prezentace v rukou profesionálů

Karvinský klub pokračuje ve spolupráci s Lukášem Fabikem, který také pochází z Karviné, má k místnímu hokeji osobní vztah díky tomu, že hokej v Karviné hrál do kategorie juniorů. Na webu se stále pracuje a v blízké době bude kompletně funkční včetně pokročilých statistik či historie v časové přímce.