MENU

Karvinští neudrželi tříbrankový náskok!

Karvinští neudrželi v poslední části základní hrací doby tříbrankové vedení 4:1 nad Studénkou. Pětiminutové prodloužení 3 na 3 také nerozhodlo o vítězi utkání a v samostatných nájezdech karvinským opět nestačil gólový náskok k zisku alespoň druhého bodu.

V 5. kole KLM jsme přivítali loňského vítěze soutěže, mužstvo HC Studénka. I momentální umístění v tabulce (Karviná 2., Studénka 3.) slibovalo vyrovnanou partii. Hosté jsou ve svízelné situaci, kdy již druhou sezónu, hrají z důvodu opravy zimního stadiónu všechna utkání na ledě soupeřů.

Domácí celek HC Býci Karviná, nastoupil v pozměněné sestavě, kdy buď z pracovních, studijních nebo zdravotních povinnosti chyběli brankáři Peter Putec s Markem Volfem, v obraně Zdeněk Deutsch (ten stihl poslední třetinu), Ladislav Opravil, Filip Dýrr. Naopak v sestavě nechyběl karvinský odchovanec Alexandr Hegegy, který se vrátil z hostování v Orlové a vyztužil obranné řady Býků.

V první třetině domácí hýřili aktivitou a dobrým pohybem po celé ploše. Odměnou za to jim byla již v 6. minutě první branka, kterou vsítil Marek Holý po asistenci Ludvíka Petráka. Tato branka nijak neukolébala chuť domácím a v 11. minutě v přesilové hře zvyšoval na 2:0 Václav Chomič (asistence Kryštof Fejko a Tomáš Malík). Ani dvougólové vedení domácích nesložilo snaživý a ambiciózní tým ze Studénky. Domácí brankář Kamil Šimeček musel řešit řadu nepříjemných ataků ze strany hostů. Když už se zdálo, že půjdeme do kabin se slibným náskokem, tak hosté přece jen udeřili. A 90 sekund před koncem první třetiny po hezké akci celého útoku snižoval na rozdíl jedné branky Jan Sluštík.

Do druhé třetiny vstoupili domácí jako uragán a již za 38 sekund zvyšoval na 3:1 po samostatné akci Jakub Juhász. V této fázi utkání domácí přehrávali zkušený tým hostů a vytvářeli si řadu vyložených šancí. Bohužel, zůstalo jen u šancí. To až ve 36. minutě, asi po nejkrásnější akci celého zápasu, zaúřadovalo duo Marek Holý a Ondra Kasperlík. Posledně jmenovaný po skvělé přihrávce a gólu do prázdné svatyně hostů zvyšoval na 4:1. Do kabin se šlo po druhé třetině se slibným náskokem.

Ve třetí třetině začali domácí produkovat profesorský hokej, místo střel volili přihrávky, které většinou končili v území nikoho. Hosté postupně začali více napadat, využívali až příliš velký klid domácích. Ve 48. minutě při přesilové hře hostů a zbytečné ztrátě kotouče ve středním pásmu (Tomáš Malík) Studénka snižuje na 4:2 z pohledu domácích. Ani toto varování nebrali domácí Býci zcela vážně a za 3 minuty hosté snižují na rozdíl jedné branky. A jak to v hokeji chodí, najednou na hokejkách domácích chyběl klid, přihrávky neměly toho správného adresáta a střel bylo jako šafránu. Hosté se čím dále více osmělovali a Kamil Šimeček v brance domácích čaroval. Bohužel na střelu od modré čáry v 57. minutě nestačil a Studénka po právu vyrovnala na 4:4. Do konce utkání se stav již nezměnil a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení.

Karvinští neudrželi v poslední části základní hrací doby tříbrankové vedení 4:1 nad Studénkou. Pětiminutové prodloužení 3 na 3 také nerozhodlo o vítězi utkání a v samostatných nájezdech karvinským opět nestačil gólový náskok k zisku alespoň druhého bodu. Studénka proměnila 2 samostatné nájezdy, Karviná pouze jeden (Kryštof Fejko).

V příštím kole mají karvinští volno a další utkání krajské ligy sehrají v sobotu 20. 10. 2018 od 17:00 hodin s vedoucím týmem letošního ročníku HC Krnov.

Report utkání

10. říjen 2018
HC Býci Karviná
4:5 (2:1, 2:0, 0:3, 0:1)
HC Studénka

Góly

1. třetina
05:49Holý Marek HC Býci Karviná
ASISTENCE Petrák Ludvík
10:47Chomič Václav HC Býci Karviná
ASISTENCE Malík Tomáš, Fejko Kryštof
18:25Sluštík Jan HC Studénka
ASISTENCE Tomášek Marek, Linduška Pavel
2. třetina
20:38Juhász Jakub HC Býci Karviná
BEZ ASISTENCE
35:16Holý Marek HC Býci Karviná
ASISTENCE Kasperlík Ondřej
3. třetina
47:29Tatarčík Ondřej HC Studénka
ASISTENCE Orszulik Petr
51:26Pokorný Miroslav HC Studénka
ASISTENCE Janečka Lukáš, Sluštík Jan
56:24Linduška Pavel HC Studénka
BEZ ASISTENCE
Prodloužení
65:00Sluštík Jan HC Studénka
BEZ ASISTENCE

Vyloučení

1. třetina
03:44Pokorný Miroslav HC Studénka
hákování, 2 min.
06:27Kurowski Jakub HC Býci Karviná
hákování, 2 min.
08:58Novák Martin HC Studénka
nedovolené bránění, 2 min.
11:31Linduška Pavel HC Studénka
podražení, 2 min.
12:02Holý Marek HC Býci Karviná
nedovolené bránění, 2 min.
2. třetina
26:09Orság Jakub HC Býci Karviná
sekání, 2 min.
28:27Bolek Ondřej HC Býci Karviná
nedovolené bránění, 2 min.
30:44Kasperlík Ondřej HC Býci Karviná
vražení na hrazení, 2 min.
31:27Hegegy Alexandr HC Býci Karviná
vysoká hůl, 2 min.
33:05Kasperlík Ondřej HC Býci Karviná
podražení, 2 min.
36:12Sluštík Jan HC Studénka
sekání, 2 min.
36:38Bolek Ondřej HC Býci Karviná
nedovolené bránění, 2 min.
39:24Linduška Pavel HC Studénka
hákování, 2 min.
3. třetina
41:28Sluštík Jan HC Studénka
sekání, 2 min.
45:46Růžička Jaroslav HC Býci Karviná
hrubost, 2 min.
57:48Hegegy Alexandr HC Býci Karviná
sekání, 2 min.
Prodloužení
62:06Sluštík Jan HC Studénka
podražení, 2 min.
64:59Orság Jakub HC Býci Karviná
nedovolené bránění, 2 min.

Sestavy

HC Býci Karviná

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Fejko Kryštof, Gola Robin, Grepl Vít, Hegegy Alexandr, Holý Marek, Cháňa Michal, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kurowski Jakub, Kytka Martin, Malík Tomáš, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Růžička Jaroslav, Šimeček Kamil, Vlček Daniel, Zakuťanský Michal,

HC Studénka

Baldík Jan, Smetana Lukáš - Jedlička Jakub, Holanik Martin, Novák Martin, Mach Matěj, Lyčka Ondřej, Janečka Lukáš, Linduška Pavel, Pokorný Miroslav, Tomášek Marek, Čáň David, Korec Jan, Tatarčík Ondřej, Sluštík Jan, Orszulik Petr, Martinčík Václav

Rozhodčí Jeřábek Jiří - Návrat Filip, Srníček Patrik

Diváci 79

Počet trestů HC Býci Karviná 11

Počet trestů HC Studénka 7

Sdílet článek