MENU

Miroslav Fryčer slaví narozeniny!

Dne 27. 09. 2018 oslavil své 59. narozeniny Miroslav Fryčer. Karvinský odchovanec a jedna z velkých legend československého ledního hokeje. 

Aktuálně prezident HC Býci Karviná a hlavní trenér Znojemských Orlů, bývalý reprezentant a účastník olympijských her v Lake Placid v roce 1980. V roce 1979 získal stříbro na ME dvacetiletých, v témže roce stříbro na mistrovství světa seniorů a přidává bronz z mistrovství světa v roce 1981.

Hráčská kariéra tohoto věhlasného útočníka začala na karvinském ledě. V 16 letech odchází do Vítkovic, s kterými v roce 1981 získává mistrovský titul.

V témže roce odchází do slavné NHL. Působí v klubech Québec Nordigues, Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings, Edmonton Oilers.

V sezóně 1984/1985 se stal Miroslav Fryčer prvním Čechem, který si zahrál a vstřelil branku v utkání hvězd NHL v All-Star Game.

Na sklonku devadesátých let se vrací do Evropy a hraje v Německu a Itálii.

Po ukončení bohaté hokejové kariéry se věnuje trénování a působí mimo jiné v Havířově, ve Vítkovicích, v Německu (Sportveren Ritten-Renon), v Itálii (HC Bruneck, HC Merano, SG Cortina). V sezóně 1998/1999 získává s HC Merano titul mistra Itálie. V sezóně 2013/2014 jako trenér oslavil mistrovský titul Polska s týmem KH Sanok.

Přejeme oslavenci pevné zdraví, hodně štěstí a životní pohody.

Sdílet článek