MENU

Neúspěšná koncovka rozhodla

Karvinští hokejisté v 7. kole ligy dotahovali náskok Krnova. V utkání, ve kterém krnovští zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech, jsme měli spoustu šancí, ze kterých jsme bohužel nedokázali vstřelit gól. Naše špatná koncovka rozhodla. A ani ve druhém letošním penaltovém rozstřelu, jsme se neradovali z výhry.

Mužstvo z Krnova přijelo v plné sestavě, ve které nechyběli zkušení hráči (David Galvas, Josef Tichý nebo Radek Vlašánek) a chtělo na karvinském ledě ukázat, že ne náhodou jsou vedoucím týmem soutěže. A již v 8. minutě, v přesilové hře nechytatelnou střelou Tichého, vedli. Domácí hráče tato branka nijak nevyvedla z míry a předváděli rychlý hokej s řadou neproměněných šancí. V 10. minutě hráli karvinští přesilovku, ale bez úspěšného zakončení. Ve 14. minutě po asistenci Filipa Dýrra a Zdeňka Deutsche se pěkně trefil Vít Grepl, a bylo 1:1. Hosté se rychle oklepali a 98 sekund před první sirénou šli opět do vedení. Skóroval Ondřej Kosina.

Do druhé třetiny nastupovali domácí hokejisté se snahou změnit nepříznivý stav skóre. To se povedlo ve 25. minutě utkání, kdy po pěkné kombinaci první útočné trojky, vyrovnával na 2:2, Jakub Juhász.  Ve 37. minutě byl vyloučen karvinský Michal Zakuťanský a hosté za 6 sekund šli po třetí do vedení a po druhé využili přesilovou hru. Autorem gólu byl Ondra Havlíček. Ve 40. minutě byl přísně potrestán domácí obránce Zdeněk Deutsch a před brankou Petera Pútce bylo horko. Naštěstí domácí gólman předvedl několik bravurních zákroku a do šatny se šlo pouze s jednogólovým mankem.

Ve třetím dějství domácí hráči zvýšili tempo a snažilo se dobýt krnovskou svatyni. Ale i hostující brankář Vítězslav Kober předváděl skvělé zákroky. Karvinští hráli 3 přesilové hry za sebou, ale bez gólového efektu. Teprve v 54. minutě po asistenci Kuby Juhásze a Sáši Hegegyho se tvrdou střelou předvedl Míša Zakuťanský a nedal brankáři Krnova žádnou šanci. Vyrovnáno, 3:3.

Následovalo prodloužení, ve kterém domácí Býci měli k dispozici minutovou přesilovku 4 na 3. A v posledních 68 sekundách utkání, dokonce výhodu 5 na 3 !!! Ale ani tuto luxusní nabídku domácí hráči nevyužili. Přesilové hry byly dnes pro domácí černou můrou.

Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.  Oba brankáři byli klidnější než aktéři nájezdů. Prvních 6 nájezdů na každé straně kryli brankáři. Až v 7 sérii skóroval Ondra Kosina, který střelou kolem betonu domácího brankáře, zajistil 2 body pro Krnov.

V příštím kole 27. 10. 2018 zajíždí karvinští do Nového Jičína. Domácímu publiku se představí v sobotu 3. 11. 2018 od 17:00 hodin, kdy přivítáme na karvinském ledě mužstvo z Rožnova pod Radhoštěm.

Sestavy

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Dýrr Filip, Gola Robin, Grepl Vít, Hegegy Alexandr, Hladil Mario, Holý Marek, Cháňa Michal, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kurowski Jakub, Malík Tomáš, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Pútec Peter, Šimeček Kamil, Vaštík David, Vlček Daniel, Zakuťanský Michal,

HK Krnov

Mužík Antonín, Kober Vítězslav - Hon Jiří, Vysloužil Michal, Tichý Josef, Kysela Daniel, Dohnal Jiří, Mosler Patrik, Galvas David, Michálek Pavel, Holeš Štěpán, Havlíček Ondřej, Kosina Ondřej, Polok Tomáš, Svoboda Lukáš, Tošenovjan Michal, Kubík Tomáš, Ševčík Roman, Vlašánek Radek