MENU

Postup do finále KLM!

Karvinští hokejisté rozhodli ve třetím semifinálovém utkání v Krnově o postupu do finále KLM, kde se střetnou v derby s HC Wolves Český Těšín.

Hráči Karviné přistoupili v posledním semifinálovém utkání na ledě Krnova velmi soustředěně a odhodlaně. Domácí hráči od začátku utkání vyčkávali na soupeře, netlačili se do útoku. Hrál se oboustranně opatrný hokej. Ale byli to karvinští Býci, kteří přece jen měli větší rychlost a pohyb po celém kluzišti. Větší pohodu na hokejkách karvinských zastavilo v 9. minutě přísné vyloučení Saši Hegegyho nedovolené bránění. Ale karvinská obrana domácí k ničemu vážnému nepustila. Na konci třetiny, v čase 19:35 byl vyloučen domácí hráč za hrubost a Karviné se naskytla šance změnit skóre utkání. Jenže 25 sekund byl velmi krátký čas, a tak třetina skončila bezbrankovou remízou.

Do druhé třetině nastupovala Karviná s odhodláním, že využije zbytek přesilové hry. Ovšem přesilové hry jsou černou můrou karvinských. Krnovští dobrým forčekinkem ve čtyřech, k ničemu hosty nepustili. Role výhody početní převahy se vyměnily, ve 25. minutě, kdy byl vyloučen Zdeněk Deutsch. Tomu se nelíbil nevybíravý zákrok na Marka Volfa a zcela oprávněně si udělal v brankovišti Karviné s domácím hráčem pořádek. Místo toho, aby putovali na trestné lavice oba, dostal Krnov výhodu přesilové hry. A bohužel tu po neslané, nemastné střele domácího Lukáše Svobody využili, 1:0. Karvinské tato branka nedeprimovala a ještě více přidala na důrazu a rychlostí. Na hbité a rychlé útočníky hostů domácí hráči nestačili a chvílemi to vypadalo ze strany Krnova, že se jedná o šermířské závody. Hokejky změnili v kordy a šavle. A rozhodčí trestali. Karvinští hráli řadu přesilových her, dokonce i 5 na 3, ale bezúspěšně. Po dvou třetinách byl stav utkání 1:0 pro domácí.

Do závěrečné třetiny nastoupili Býci v pozměněné sestavě. A to přineslo oživení do ofenzívy. Hned ve 42. minutě skvěle vystřelil Jakub Orság a následně byl tvrdě faulován. Jak jinak, než vysokou holí. Domácí hráč inkasoval trest 2 + 2. Ohromná příležitost na vyrovnání. A to přišlo až v závěru dlouhé přesilové hry. Karvinští využili drtivého tlaku a po asistenci Kryštofa Fejka a Zdeňka Deutsche srovnával Filip Dýrr, 1:1. V této fází utkání, visela vítězná trefa Karviné na vlásku. Asi tu největší šanci měl Vít Grepl, v přesilovce, ale semafor v podání domácího brankáře byl proti. Závěr utkání byl podobný začátku, ale bylo evidentní, že domácí toho mají plné zuby. Po 60. minutách 1:1.

Následovalo desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři. Karvinští byli v tomto prodloužení rychlejší a měli více ze hry. A prodloužení netrvalo dlouho. Již v v čase 62:52, ujela dvojice, Kryštof Fejko a David Vaštík. Posledně jmenovaný se nemýlil. Nekompromisně zavěsil pod vrchní tyčku domácí svatyně a poslal Býky do finále. Následovala ohromná radost celého týmu.

Celá tato semifinálová bitva byla vedena v korektním duchu. Nutno pochválit soupeře za předvedenou hru. A je třeba vyzvednout výkon Karviné, která i za nepříznivého stavu 0:1 na zápasy, nepříznivého stavu v posledním utkání, dvě utkání v Krnově, dokázala se vyburcovat a těžkou sérii vyhrát.

Finálová série se hraje na tři vítězná utkání.

Sestavy

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Dýrr Filip, Fejko Kryštof, Grepl Vít, Hegegy Alexandr, Hladil Mario, Holý Marek, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kytka Martin, Malík Tomáš, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Procházka Daniel, Pútec Peter, Růžička Jaroslav, Vaštík David, Vlček Daniel, Volf Marek, Zakuťanský Michal,

HK Krnov

Mužík Antonín, Kober Vítězslav - Hon Jiří, Vysloužil Michal, Bednárek Jaromír, Tichý Josef, Kysela Daniel, Dohnal Jiří, Mosler Patrik, Galvas David, Ševčík Roman, Michálek Pavel, Havlíček Ondřej, Kosina Ondřej, Polok Tomáš, Svoboda Lukáš, Tošenovjan Michal, Kubík Tomáš, Kostovský Jan, Weiss Jan