Postup do semifinále KLM!

Karvinští hokejisté v prvním kole play – off narazili na souseda v tabulce HC BOSPOR Bohumín. S tímto soupeřem v posledním utkání základní části utrpěli krutou porážku na ledě Bohumína 7:1. Vše nasvědčovalo tomu, že tento souboj bude více než vyrovnaný. 23. 02. 2019 HC Býci Karviná – HC Bohumín 6:2 27. 02. 2019 HC […]

V prvním zápase na karvinském ledě nenechalo domácí mužstvo nikoho na pochybách, že to s postupem do semifinále myslí vážně. Po dvou třetinách vedli nad Bohumínem 5:0!!! Vynikající výkon podal brankář domácích Marek Volf, jenž přiváděl hosty doslova k šílenství. V závěrečné třetině domácí trochu povolili a hosté korigovali na přijatelných 6:2 z pohledu domácích. Karvinští byli v tomto utkání jasně lepší. Jak jsme pochválili strážce domácí svatyně, musíme pochválit všechny hráče v poli za perfektní kolektivní přístup k utkání. Býci dominovali v agresivitě a ve výborném pohybu.

Druhé utkání bylo rozhodně více vyrovnané než to první. Domácí Bohumín třikrát vedl, jenže karvinští vždy náskok soupeře srovnali. Navíc Býci v prodloužení potvrdili převahu v celém utkání a Ludvík Petrák vystřelil postup do semifinále. Karvinští šli za postupem trpělivě, ukázněně, v bráně podržel Peter Pútec. Domácí hráli v tomto utkání o poznání lépe než v Karviné, ale na výkon hostů to nestačilo. Nutno pochválit mužstvo HC BOSPOR Bohumín za předvedenou hru a korektní přístup v obou zápasech.

HC Býci Karviná se v semifinále střetnou s vítězem základní části HK Krnov. S tímto soupeřem má Karviná vyrovnanou bilanci. V základní části nejdříve na domácím ledě prohrála na penalty, v Krnově vyhrála 4:2 a v posledním zápase základní části prohrála 0:6, kdy po dvou třetinách byl stav 0:1.

Hraje se na dvě vítězná utkání. První utkání začíná v Krnově.

1. utkání 06. 03. 2019 od 18:00 Krnov – Karviná
  2. utkání 09. 03. 2019 od 15:00 Karviná – Krnov
  3. utkání (případné) 13. 03. 2019 v Krnově

Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Studénka a HC Wolves Český Těšín.