MENU

Povinné vítězství nad Rožnovem

Karvinští hokejisté v posledním kole první třetiny soutěže, přivítali mužstvo HC Rožnov p. R. Utkání začali karvinští velmi ofenzivně. Všechny útočné formace domácích byly dobře naladěny a vytvářeli si místy obrovský tlak.

V 9. minutě, poprvé překonal brankáře hostů Daniel Vlček po asistenci Kryštofa Fejka. Hráli jsme s posledním týmem tabulky a první třetina nasvědčovala tomu, že si vylepšíme celkové skóre. Jenže druhou branku jsme zaznamenali až na konci třetiny, kdy si aktéři prvního úspěchu Karviné vyměnili role. Asistoval Vlček a gólový úspěch zaznamenal, Fejko.

I ve druhé třetině domácí předváděli útočný styl hokeje, ale i ty nejvyloženější šance zůstaly nevyužity. A když hosté při vlastním oslabení ve 34. minutě snížili na rozdíl gólu, začalo se rodit pro karvinské nepříjemné překvapení. Hosté se více osmělovali a domácí brankář Pútec měl před vlastní svatyni plno práce. Naštěstí Rožnov v této třetině již neskóroval.

To co se hostům nepodařilo na konci druhé třetiny, náležitě využili na začátku třetího dějství. Ve 43. minutě vyrovnal Fojtů (Vavřík). Domácí začali najednou panikařit a zmatkovat. Nebyli schopni se vyrovnat s klidně hrajícími hosty a s jejich dobrým pohybem. Naštěstí 10. minut před koncem vzal zodpovědnost na sebe Ondra Kasperlík a zajistil domácím opět vedení o jednu branku. A když ve vlastním oslabení v 56. minutě zvyšoval Tomáš Malík (Petrák) na 4:2 pro domácí, bylo o utkání rozhodnuto. Hosté se již nezmohli na závěrečný finiš.

Dnešní vítězství domácích se rodilo velice těžce a vůbec nevypadalo, že na karvinském ledě hrálo poslední mužstvo v tabulce.

V příštím kole, ve středu 07. 11. 2018 od 18:00 hodin přivítáme mužstvo HC BOSPOR Bohumín.