MENU

Překvapení se nekonalo

K prvnímu finálovému utkání extraligy žen nastoupily hráčky HC Býci Karviná na ledě suveréna soutěže HC Příbram (bývala Slavia Praha).

Karvinské hráčky byly na utkání správně nabuzené a již v první minutě měla obrovskou šanci Katka Kaplanová. Skóre se však neměnilo. Obě družstva se dobře znají, a tak bylo velkým uměním soupeře něčím překvapit. Byly to karvinské hráčky, které v úvodní desetiminutovce udávaly tón hry. Ve druhé půli první třetiny se hráčky Příbrami více dostávaly do svého útočného pásma a připravily Jance Budajové nejednu horkou chvilku. Ale strážkyně karvinské svatyně statečně odolávala, jednou pomohla tyč. První třetina skončila po zásluze bezbrankovou remízou.

I ve druhém dějství začala Karviná nebojácně a několikrát nebezpečně ohrozily soupeřovou branku. Zejména šance Dominiky Malické, volala po vedení. A když karvinské šance zůstaly nevyslyšeny, udeřil favorit. Ve 27. minutě po asistenci Manhartové poprvé v zápase měnila stav utkání Patočková, 1:0. Hráčky Karviná inkasovaná branka ještě více nakopla a s přispěním několika početních výhod dostávaly domácí pod tlak. Ale v ofenzivním pojetí hostů se vloudila skulinka a ve 38. minutě domácí Zedníková upravovala na 2:0. Ale ani tato branka neskolila touhu a odhodlaní karvinských hráček. V samém závěru druhé třetiny ujela Wiktorie Sikorska a po asistenci kapitánky Klárky Seroiszkové snížila střelou mezi betony na 2:1.

Do třetí třetiny nastoupila Karviná s jediným cílem, a to vyrovnat. Naskytly se obrovské šance Terezky Radové a Dominiky Malické. Ale domácí brankářka byla proti změně skóre. Ve 45. minutě po hezké kombinační akci Manhartové s Patočkovou zvyšovala prvně jmenovaná, na 3:1. Karviná se nevzdávala a vytvořila si řadu dalších slibných střeleckých příležitosti. Šance, Katky Kaplanové, Adély Škrdlové a opět Dominiky Malické, byly z těch „tutových“. Hosté bojovali, vsadili vše na jednu kartu a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Jenže v minutě 59. ujeli domácí hráčky a do hodně otevřené obrany Karviné bylo snadné zvyšovat na konečných 4:1.

Stínem utkání byl nepotrestaný faul na Wiktorii Sikorskou, která musela skončit s otřesem mozku v příbramské nemocnici.

Karvinské hráčky se přesvědčily, že se s favoritem soutěže dá hrát. Pokud budou úspěšnější ve využití přesilových her a v proměňování šancí, jsou v pátečním utkání šance naprosto vyrovnané.

Druhé finálové utkání se odehraje v pátek 22. 03. 2019 od 19:00 hodin na ledě Karviné.

Finále, na 2 vítězná utkání:

  1. 03. 2019 15:45 HC Příbram – HC Býci Karviná 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
  2. 03. 2019 19:00 HC Býci Karviná – HC Příbram
  3. 03. 2019 ??? HC Příbram – HC Býci Karviná

Report utkání

16. březen 2019
HC Příbram
4:1 (0:0,2:0,2:1)
HC Býci Karviná

Góly

1. třetina
Bez branek
2. třetina
26:07Patočková Barbora HC Příbram
ASISTENCE Manhartová Lucie
37:52Zedníková Martina HC Příbram
BEZ ASISTENCE
3. třetina
44:04Manhartová Lucie HC Příbram
ASISTENCE Patočková Barbora, Mazancová Tereza
49:46Sikorská Wiktoria HC Býci Karviná
ASISTENCE Seroiszková Klára
58:30Šmajdová Vivien HC Příbram
ASISTENCE Bartáková Barbora

Vyloučení

1. třetina
08:20Herzigová Petra HC Příbram
nedovolené bránění, 2 min.
14:17Tomigová Nikola HC Býci Karviná
hákování, 2 min.
2. třetina
20:57Manhartová Lucie HC Příbram
držení, 2 min.
24:58Halounová Alexandra HC Příbram
podražení, 2 min.
25:03Kaplanová Kateřina HC Býci Karviná
hákování, 2 min.
30:01Škorpíková Patricie HC Býci Karviná
krosček, 2 min.
33:07Hanzlíková Adéla HC Příbram
podražení, 2 min.
35:16Zedníková Martina HC Příbram
nedovolené bránění, 2 min.
3. třetina
52:17Kosinová Karolína HC Příbram
nedovolené bránění, 2 min.
54:22Manhartová Lucie HC Příbram
podražení, 2 min.
58:52Manhartová Lucie HC Příbram
krosček, 2 min.

Sestavy

HC Býci Karviná

Budajová Jana, Dreinert Anna, Hřívová Alexandra, Hudečková Klára, Kalabusová Veronika, Kaplanová Kateřina, Kučerová Lucie, Lodňanová Anna Maria, Malická Dominika, Mičulková Adéla, Radová Tereza, Seroiszková Klára, Sikorská Wiktoria, Škorpíková Patricie, Škrdlová Adéla, Tomigová Nikola, Toráčová Rozálie, Vaněčková Eliška, Wojnarová Adéla,

HC Příbram

Bláhová Kristýna, Pejšová Julie, Herzigová Petra, Hanzlíková Adéla, Kotounová Anna, Erbenová Magda, Habartová Denisa, Kosinová Karolína, Horáková Věra, Zedníková Martina, Patočková Barbora, Halounová Sandra, Šmajdová Viven, Halounová Alexandra, Chladová Viktorie, Forejtová Dominika, Martinů Zuzana, Bartáková Barbora, Manhartová Lucie, Mazancová Tereza

Rozhodčí Malá Gabriela - Povová Lucie, Šťastná Gabriela

Diváci 52

Počet trestů HC Býci Karviná 3

Počet trestů HC Příbram 8

Sdílet článek