MENU

První semifinálový zápas karvinským nevyšel

Karvinští hokejisté v prvním semifinálovém utkání odjížděli na horký led do Krnova. Hokejisté Krnova vyhráli základní část Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje. Ale byli to karvinští, kteří vstoupili do utkání lépe. Karvinští na začátku utkání byli rychlejší, hráli s přehledem.

V 6. minutě je dostal do vedení Venca Chomič podařenou střelou po asistenci Davida Vaštíka, 0:1. Jenže od 10. minuty první třetiny domácí zvýšili obrátky a dostávali hosty pod tlak. Na 1:1 vyrovnával ve 13. Minutě Jan Weiss. Tato branka hráče Krnova ještě více nakopla a v 16. minutě se řítil na Marka Volfa úplně sám hráč domácích. Brankář HC Býci Karviná fantasticky vychytal. Ale nikým neobsazen, Michal Tošenovjan pohodlně zvyšoval nad ležícím brankářem na 2:1. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Druhá třetina začala stejně jako konec první. Domácí lépe bruslili, byli agresivnější a vytvářeli si řadu výborných příležitostí. Brankář Karviné Marek Volf však všechny šance zlikvidoval. Ovšem, na skvělou ránu Jana Tichého ve 27. minutě od modré čáry, kdy měl zakrytý výhled, nestačil. V tu ránu domácí vedli o dvě branky. Kuriozitou je skutečnost, že od této inkasované branky, byli karvinští lepším týmem. Začali produkovat hokej ze začátku první třetiny a rázem silně zatápěli před brankou domácích. Vytvořili si, díky dobrému pohybu, řadu slibných příležitostí ke vstřelení branky. Za zmínku stojí dobrá rána Zdenka Deutsche a gólovka Víta Grepla po skvělé přihrávce Kuby Juhásze. Bohužel žádná z šancí se neujala, a tudíž po dvou třetinách karvinští prohrávali o 2 góly.

Ve třetím dějství Karviná ještě více přidala na důrazu a rychlostí. Pohodlně se dostávali do útočného pásma domácích. Finálnímu zakončení chybělo více klidu i štěstí. Krnovští byli chvílemi zmateni a nevěděli si rady. Tlak Karviné byl zastaven vyloučením na 4 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Býci z Karviné srdnatě odolávali početní převaze hostů a nejednou vyrazili do nebezpečných brejků. A jeden z nich při vlastním oslabení ve 46. minutě využil David Vaštík a s přehledem „vykoupal“ brankáře domácích. Snížil na rozdíl jediné branky. Tato branka nalila novou krev do žil karvinských Býků. Ti dostávali svého soupeře pod tlak. Většina času se hrála v obranné třetině domácích. Tlak hostů byl navíc umocněn ve 49. minutě vyloučením domácích na 4 minuty za hru vysokou holí. Naskytla se obrovská příležitost pro Karvinou ke změně stavu. Jenže i ty největší, zůstaly nevyužity. Za zmínku stojí šance Dýrra, Petráka, Fejka, Orsága, Kasperlíka, Juhásze, Vaštíka. Domácí vlastní oslabení přečkali bez újmy a se štěstím do konce utkání neinkasovali. A to díky velké střelecké impotenci karvinských hráčů a nevyužití přesilových her. Nicméně je nutné celý mančaft Karviné pochválit za předvedenou hru, za vypracování množství střeleckých příležitostí.

Druhé semifinálové utkání se hraje v sobotu 09. 03. 2019 od 15:00 hodin a pevně věříme, že se bude rozhodovat ve třetím utkání, které je na pořadu 13. 03. 2019 od 18:00 hodin na ZS v Krnově.

Ve druhé semifinálové dvojici se lépe dařilo HC Wolves Český Těšín, který deklasoval HC Studénku 5:0.

Report utkání

06. březen 2019
HK Krnov
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HC Býci Karviná

Góly

1. třetina
03:16Chomič Václav HC Býci Karviná
ASISTENCE Vaštík David
12:19Wiess Jan HK Krnov
ASISTENCE Tichý Josef, Polok Tomáš
15:59Tošenovjan Michal HK Krnov
ASISTENCE Ševčík Roman
2. třetina
26:35Tichý Josef HK Krnov
ASISTENCE Polok Tomáš
3. třetina
45:39Vaštík David HC Býci Karviná
ASISTENCE Petrák Ludvík

Vyloučení

1. třetina
06:40Chomič Václav HC Býci Karviná
nedovolené bránění, 2 min.
07:07Polok Tomáš HK Krnov
podražení, 2 min.
09:08Tichý Josef HK Krnov
podražení, 2 min.
13:23Procházka Daniel HC Býci Karviná
nedovolené bránění, 2 min.
2. třetina
29:55Galvas David HK Krnov
nedovolené bránění, 2 min.
32:02Bednár Jaromír HK Krnov
faul loktem, 2 min.
3. třetina
42:01Volf Marek HC Býci Karviná
vysoká hůl, 4 min.
48:29Tošenovjan Michal HK Krnov
vysoká hůl, 4 min.
51:51Petrák Ludvík HC Býci Karviná
příliš mnoho hráčů na ledě, 2 min.
55:52Ševčík Roman HK Krnov
podražení, 2 min.

Sestavy

HC Býci Karviná

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Dýrr Filip, Fejko Kryštof, Grepl Vít, Hegegy Alexandr, Holý Marek, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kytka Martin, Malík Tomáš, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Procházka Daniel, Pútec Peter, Růžička Jaroslav, Vaštík David, Vlček Daniel, Volf Marek, Zakuťanský Michal,

HK Krnov

Mužík Antonín, Kober Vitězslav - Hon Jiří, Tichý Josef, Bednárek Jaromír, Kysela Daniel, Dohnal Jiří, Mosler Patrik, Galvas David, Ševčík Roman, Michálek Pavel, Havlíček Ondřej, Kosina Ondřej, Polok Tomáš, Svoboda Lukáš, Tošenovjan Michal, Kubík Tomáš, Vlašánek Radek, Kostovský Jan, Weiss Jan

Rozhodčí Trombík René, Krenželok Tomáš - Janda Lukáš, Goláň Jaroslav

Diváci 421

Počet trestů HC Býci Karviná 4

Počet trestů HK Krnov 6

Sdílet článek