MENU

Karvinští býci podcenili těšínské vlky

V neděli 30. 09. 2018 jsme přivítali ve druhém domácím utkání Krajské ligy mužů 2018/2019 ambiciózní tým z Českého Těšína.

Domácí začali skvěle a hned v 6. minutě se ocitl v 100% šanci Venca Chomič, ale nedal. Vzápětí fauloval a zkušení hosté hned první početní výhodu po 10 sekundách využili, 0:1. Domácí tato branka nijak nerozhodila a pustili se s vervou do svého protivníka. Vytvořili si tlak a územní výhodu a řadu slibných šancí. Toto nastavené tempo kazila vyloučení na jedné i druhé straně. V první třetině celkem 6 vyloučení. Této často přerušované hry využili hosté v 17. minutě, kdy karvinský odchovanec Tomáš Foltyn zvyšoval na 0:2 pro Vlky z Českého Těšína. A opět v přesilové hře.

Do druhého dějství vstoupili domácí impozantně. Hned ve 39. sekundě po krásné kombinaci celého útoku a asistenci Juhásze, snižoval David Vaštík na 1:2. Rozjásal publikum a napumpoval čerstvou krev do žil karvinských Býků. Najednou bylo karvinských na ledě plno, dobře bruslili, agresivně napadali a zaskočení hosté, nevěděli kudy kam. Škoda jen, že i ty více než stoprocentní šance (Chomič, Kasperlík, Orság) zůstaly nevyužity. A ukázalo se, že staré hokejové přísloví, nedáš, dostaneš, platí i dnes. Ve 27. minutě při vlastním oslabení, vystřelil od modré, David Hoďa a hosté šli znova do vedení o 2 branky. Ani tato branka nijak zvlášť nezacloumala se sebevědomím Karviné a nadále domácí předváděli útočný hokej, vytvářeli si slibné příležitosti ke změně skóre, ale všechny zůstaly nevyužity. Po dvou třetinách 1:3.

Ve třetí třetině domácí pokračovali v ofenzivním pojetí, ale museli si dávat pozor na nebezpečné protiútoky Českého Těšína. A když v další přesilovce Vlků ve 47. minutě zvyšoval Martin Piecha na 1:4, vypadalo to s karvinskými Býky bledě. Tato branka sebrala domácím vítr z plachet. A když v 52. minutě, zvyšoval Ondra Pniok na 1:5, bylo dílo zkázy pro karvinské dokonáno. V závěru korigoval výsledek z pohledu domácích Jakub Orság (asistence Kryštof Fejko). Konečný výsledek Karviná – Český Těšín 2:5.

Nutno sportovně přiznat, že ve třetí třetině byli Vlci lepším celkem a po zásluze zvítězili. Poděkování patří karvinskému publiku, které mohutně podporovali snahu domácích až do samého závěru utkání.

Další domácí utkání se hraje v sobotu 06. 10. 2018 od 17:00 hodin, kdy hostíme mužstvo TJ Horní Benešov.