MENU

Tři brankáři, kteří háji karvinskou bránu

V letošním ročníku krajské ligy mužů hájí karvinskou bránu tři muži v maskách. Karvinská známá tvář Marek Volf, staronový brankář Peter Pútec a letošní sezónu poprvé oblíká karvinský dres Kamil Šimeček z Havířova. Jak vidí první třetinu soutěže z brankoviště?

Marku, ty jsi již v přípravě předvedl kvalitní výkony, ale v mistrovských zápasech jsme tě ještě nezahlídli.
V přípravném utkání s Orlovou jsem si při zákroku natrhl zadní stehenní sval. To si žádalo 6ti týdenní odpočinek. Postupně od minulého týdne se již zapojuji do tréninku.

Můžeme tě tedy očekávat mezi třemi tyčemi v následujících zápasech?
Do mistrovských zápasů budu připraven až tak koncem měsíce listopadu.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny A-týmu?
Sešli jsme se hráči, kteří se v podstatě všichni známe. Na začátku sezóny se řeklo, jak si sezónu představujeme a to se prozatím plní.

Čtyři odchytané duely má za sebou Peter Pútec, který již v klubu působil dříve. Jak se zrodil tvůj návrat do Karviné?
Po mém odchodu z Karviné jsem působil v ostravské Porubě. Loňskou sezónu jsem z Poruby vyzkoušel angažmá ve švédském Akersbergu. I po mém odchodu z Karviné jsme zůstali stále v kontaktu. Pro tuto sezónu jsme se dohodli na trenérské spolupráci, a proto působím také v karvinském A-týmu.

Jaké kategorii se jako trenér věnuješ?
Působím jako trenér u 3., 4. hokejové třídy, přípravky a mám na starosti také brankáře od nejmenších po mladší žáky.

Největší hokejové zážitky si zažil ve kterém klubu?
Samozřejmě v rodném Liptovském Mikuláši. Nejpovedenější sezóna byla 2014/2015, kdy jsme s juniorkou skončili na druhém místě slovenské extraligy juniorů. Celé play off byla v Liptovském Mikuláši výborná divácká atmosféra, která vyvrcholila ve finálové sérii, kdy na utkání s Trenčínem přišlo cca 3 500 lidí. Pro mě byla velký hokejový zážitek také účast na zimní univerziádě v Kazachstánu, kde jsem reprezentoval Slovensko a skončili jsme čtvrtí.

Třetí a novou tváři v řadách brankářů je havířovský Kamil Šimeček. Jaká byla tvá cesta do Karviné?
V Havířově mi již neprodloužili smlouvu a hledal jsem si jiné angažmá. Luboši Orságovi (sportovní manažer) jsem slíbil, že pokud nenajdu adekvátní nabídku, tak obleču karvinský dres. Tak se taky stalo.

Do úplně neznámého jsi ale nepřišel, jelikož jsou tu tví dřívější spoluhráči.
Do úplně neznámého ne. Je tady Orsi (Jakub Orság), Fejo (Kryštof Fejko), Kasa (Ondřej Kasperlík a Zdena (Zdeněk Deutsch) se kterými jsme dříve hráli v Havířově. Ovšem znám se tu v podstatě se všemi.

Jako ostatní brankáři i ty ses zapojil do trénování karvinských hokejistů. Jak se ti líbí v klubu?
Kabina áčka funguje jak má. Trénuji 1., 2. hokejovou třídu s Orsim (Jakub Orság) a přípravku. Je to tu bez problému. Jsem rád, že jsem mohl zůstat v hokejovém prostředí.

Sdílet článek