MENU

V prvním domácím utkání jsme slavili vítězství!

Po dvou letech se na Zimním stadiónu v Karviné hrálo mistrovské utkání mužů. Domácí družstvo, účastník Krajské ligy mužů, po vítězství v Bohumíně 6:1, přivítalo rezervu HC Frýdek-Místek.

V první polovině úvodního dějství, se hrál vyrovnaný hokej. Od 12. minuty utkání byli karvinští hráči aktivnější a vytvořili si územní převahu. Ale žádná z šancí neskončila v síti hostů.

Teprve ve 2. třetině se domácí prosadili a v polovině utkání vedli 2:0. Nejprve po pěkné kombinaci v přesilové hře Martina Kytky s Ondřejem Kasperlíkem se nemýlil parádní střelou Zdeňek Deutsch a domácí Býci vedli 1:0. Za 10 minut se nemýlil neméně pěknou trefou Ludvík Petrák, asistovali Jakub Kurowski a Robin Gola. Stav utkání 2:0. Zdálo se, že karvinští mají utkání pod kontrolou, jenže houževnatí hosté během 3 minut srovnali skóre. Především branka na 2:2, 55 sekund před druhou sirénou hodně mrzela. To proto, že domácí nevyužili 3 brankové příležitosti a hosté z protiútoku srovnali.

Do závěrečné třetiny nastoupila obě mužstva s vidinou zisku 3 bodů. A byli to domácí, kteří měli větší touhu po vítězství. Ve 47. minutě a v přesilové hře po asistenci Jakuba Orsága, bravurně zakončoval, Kryštof Fejko. Karviná opět vedla. Hosté se nestačili otřepat z inkasované branky a Býci zaútočili znova. Po dobře sehrané kombinaci, a opět v přesilovce, Vít Grepl, Jakub Juhász a Ondřej Kasperlík, posledně jmenovaný nedal brankáři Frýdku-Místku žádnou šanci. Tato branka na 4:2 vnesla do hry domácích klid a pohodu. Hosté se však nevzdávali a v poslední minutě odvolali brankáře s úmyslem se pokusit utkání zdramatizovat. To se však nelíbilo L. Petrákovi. Ten přesnou střelou do opuštěné svatyně hostů, definitivně zmařil frýdeckomístecké naděje na zisku bodu. HC Býci Karviná zaslouženě zvítězili 5:2, využili 3 přesilovky a navázali na dobrý výkon z prvního kola v Bohumíně.