Ve finálové sérii bez výhry

Karvinští Býci ani jednou ve finále neporazili okresního rivala z Českého Těšína.

Karviná nastoupila ve třetím finálovém utkání v Českém Těšíně s jedinou myšlenkou, a to vrátit finále na karvinský led. Většinu času trávili karvinští hokejisté ve třetině domácích. A to i díky dvěma přesilovkám do desáté minuty první třetiny. Ale to vše bez brankového efektu. A tak udeřili domácí. Ve 12. minutě Ondra Pniok dostává Vlky do vedení 1:0. Karvinští i po inkasované brance pokračovali v nátlakové hře, dusili domácí ve vlastním obranném pásmu. Ale bohužel šance, které si vytvořili, nebyly správně využity.
Druhá třetina začala opět velkým tlakem karvinských. Domácí brankář Matěj Loubal odolával. Ve 26. minutě ujel Ondra Pniok a tvrdou střelou trefil tyč Volfovy branky. Kupodivu všem rozhodčí Trombík uznal gól. Reakce a protesty karvinských hráčů byly na místě. Ale rozhodčí si stál za svým. Vlci vedou 2:0. Další velkou křivdu ucítili hosté ve 30. minutě, kdy byl necitlivě vyloučen Jakub Juhász za zdržování hry – špatné postavení při vhazování. A domácí po 8. sekundách Patrikem Zamecznikem využívají výhody přesilové hry a vedou 3:0. Ale i za tohoto stavu byli karvinští hráči rychlejší, snadno se dostávali na dostřel domácí svatyně, ale i ty nejvyloženější šance zůstávaly nevyužity. Ve 31. minutě byl vyloučen karvinský obránce Ondra Bolek na 2 minuty za hákování. Pocit křivdy z předchozích výroků rozhodčího gradoval v hlavě karvinského hráče. Po verbálním napadení rozhodčího přišel 10. minutový trest a pak následoval trest do konce utkání. Rozladění karvinského celku využili domácí ve 36. minutě. To ujel Pavel Malyjurek a nekompromisně zavěsil nad lapačku Marka Volfa, 4:0. V této chvíli byli hosté zralí na ručník. Ale nevzdávali se a do konce druhé třetiny si vytvořili řadu dalších gólových příležitostí Na stavu utkání, se však nic nezměnilo.
Do závěrečného dějství nastoupili karvinští Býci s obrovským odhodláním něco změnit s nepříznivým skórem zápasu. Ale opravdu i ty nejvyloženější šance zůstaly nevyužity. Takovou střeleckou impotenci karvinští jistě dlouho nepamatují. Šance Ondry Kasperlíka, Kuby Orsága, Kryštofa Fejka, Víta Grepla byly do nebe volající. V 52. minutě snižoval po asistenci Kuby Juhásze a Martina Kytky, Vít Grepl. V samém závěru kosmeticky upravil skóre utkání Filip Dýrr, když mu asistoval Tomáš Malík. Karviná prohrává 4:2.
Obrovská škoda nevyužitých přesilových her v prvních dvou třetinách a samozřejmě neproměňování těch nejvyloženějších šancí, které si Karviná vytvořila v průběhu celého utkání. Finálová série, je ukončena. Šance vrátit finále do Karviné zmizela.
Vlci z Českého Těšína vyhráli finále v nejkratším termínu. Porazili Býky z Karviné 3:0 na utkání. Všechna tři utkání doprovázela báječná divácká kulisa, hráči obou mužstev si finále užili. Gratulujeme HC Wolves Český Těšín k vítězství KLM 2018/2019.

Report utkání

08:37Fejko Kryštof HC Býci Karviná
hrubost, 2 min.
13:20Zamecznik Patrik HC Wolves
nedovolené bránění, 2 min.
15:29Voznica Jakub HC Wolves
hrubost, 2 min.
2. třetina
30:26Juhász Jakub HC Býci Karviná
zdržování hry, 2 min.
hákování, 2 min.
30:48Bolek Ondřej HC Býci Karviná
nesportovní chování, 20 min.
38:32Vydra Karel HC Wolves
38:32Opravil Ladislav HC Býci Karviná
38:41Zamecznik Patrik HC Wolves
3. třetina
42:44Deutsch Zdeněk HC Býci Karviná
45:00Hegegy Alexandr HC Býci Karviná
49:02Zakuťanský Michal HC Býci Karviná
podražení, 2 min.
50:11Hráčska lavice HC Wolves
příliš mnoho hráčů na ledě, 2 min.

Sestavy

HC Býci Karviná

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Dýrr Filip, Fejko Kryštof, Grepl Vít, Hegegy Alexandr, Holý Marek, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kytka Martin, Malík Tomáš, Opravil Ladislav, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Procházka Daniel, Pútec Peter, Růžička Jaroslav, Vlček Daniel, Volf Marek, Zakuťanský Michal,

HC Wolves Český Těšín