MENU

Vítězové Ernest Bokroš Cupu!

18. 08. 2017 se na zimním stadionu v Karviné odehrál první ročník Ernest Bokroš cupu, v pořadí třetího turnaje, který nese jméno slavného odchovance karvinského hokeje. Karvinští hráči ročníku 2010 dokázali v silné konkurenci zvítězit!

Ernest Bokroš, odchovanec karvinského hokeje se narodil v Karviné 25. 08. 1959.

V 18. letech nastupoval za A mužstvo TJ Baník ČSA Karviná a v roce 1979 nastoupil vojenskou službu ve VTJ Litoměřice. Hned po první sezóně se ozvala DUKLA TRENČÍN, kde Ernest nastupoval v silném družstvu v obraně s Františkem Hossou.

S DUKLOU TRENČÍN získal mistrovský titul a reprezentoval tehdejší Československo. Z důvodu zranění mu utekla nominace na domácí MS v Praze v roce 1985, kde naši získali zlaté medaile. V domácí soutěži působil do roku 1989 a hráčskou kariéru ukončil ve Finsku a Německu.

Od r. 1992 se začal věnovat trenérství, kde postupně získal s juniory Dukly Trenčín 3x 1. místo na Slovensku, s dospělými družstvy Zvolenu a Slovanu vyhrál 3x domácí soutěž.

Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří mistrovský titul s HC Hamé Zlín v sezóně 2003/2004, zlatá medaile z MS senioru v Goteborgu v roce 2002 s reprezentací Slovenska a bronzová medaile z MS 20. letých v roce 2015 v Kanadě s reprezentací Slovenska.

Dnes Ernest Bokroš bydlí v Trenčíně a působí u slovenské reprezentace do 20. let, kterou vede již 6. sezónu.

Je nám velkou ctí, že dnešní turnaj v minihokeji nese jméno tohoto vynikajícího hokejisty a trenéra.

Turnaje se zúčastnily čtyři týmy – HC Býci Karviná, Tyskie Lwy, HC Oceláři Třinec, HK Ďáblíci Nový Jičín.

První tři místa byly velice vyrovnaná a o pořadí rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů.

  1. HC Býci Karviná se skóre 23:20 +3
  2. HC Oceláři Třinec se skóre 26:25 +1
  3. Tyskie Lwy se skóre 23:27 -4

HC Býci Karviná byl ve složení: Matěj Tančibok – Jaroslav Bulíček, Daniel Cihlář, Dominik Chrobok, Albert Kolebáč, Štěpán Kurz, Vojtěch Maschtowsky, Jiří Otisk a Kryštof Pala.

Výsledková tabule.

Sdílet článek
X