MENU

Vyrovnaný zápas rozhodla kanonáda ve třetí třetině!

Karvinští hokejisté ve 4. kole krajské ligy mužů hostili celek TJ Horní Benešov. Vyrovnaných 40 minut se v poslední dvacetiminutovce změnilo na jasné vítězství karvinských Býků!

Karvinští hokejisté ve 4. Kole krajské ligy mužů hostili celek TJ Horní Benešov. Úvodní třetina vůbec nevypadala špatně pro hosty z Horního Benešova. Ti se hned ve druhé minutě prosadili, když po asistenci Michala Mlýnka překvapil domácího gólmana Petera Putce, pěknou střelou Petr Krupa. A vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že mužstvo H. Benešova je momentálně poslední v tabulce. Prvních deset minut se hrál vyrovnaný hokej a útoky se střídaly z jedné strany na druhou. Konečně v 15. minutě se poprvé prosadili domácí, když největší „Býk“ Zdeněk Deutsch, využil dobré kombinace Víta Grepla a Ondry Kasperlíka. Vyrovnáno, 1:1. A tímto stavem skončila první třetina.

I ve druhé třetině překvapivě hosté z H. Benešova dobře bruslili a stačili eliminovat narůstající tlak ze strany domácích. Vytvořili si pár slibných šancí. Ty však s přehledem zlikvidoval domácí brankář Peter Putec. Ke změně skóre došlo ve 27. minutě, kdy domácí využili přesilovku. Po asistenci Marka Holého a Zdeňka Deutsche zvyšoval na 2:1Filip Dýrr. V této fázi utkání narůstala převaha karvinských, ale stateční hosté odolávali. Na 3:1 ve 35. minutě upravoval stav utkání, opět v přesilovce, Zdeněk Deutsch, kterému přihrávali, Ladislav Opravil a David Vaštík. Tato branka přinesla klid na hokejky domácím, ale skóre se do konce této třetiny nezměnilo.

Třetí část utkání začala nevídanou kanonádou domácích Býku. V rozmezí 7 minut zatížili konto hostů pěti přesnými trefami a o osudu utkání bylo definitivně rozhodnuto. Za zmínku stojí třetí trefa Zdeňka Deutsche do branky hostů ve 46. minutě, kdy zvyšoval na 6:1. Na konečných 9:1 upravil Jakub Orság po skvělé přihrávce Martina Kytky. Z našeho pohledu je tento výsledek pro hosty velmi krutý. Zaplatili daň za řadu vyloučení. Na druhou stranu nutno říci, že domácí hráli ve třetí třetině ve velké pohodě, dobře bruslili a využili řadu šancí. Což dokázal především Zdeněk Deutsch, který 3 branky dal a na 2 přihrál.

Poděkování patří karvinskému publiku, které podporovalo snahu domácích až do samého závěru utkání. Ale kýžené „desítky“ se nedočkalo.
Díky dnešnímu utkání se posunulo mužstvo HC Býci Karviná na 2. příčku tabulky, za HC Studénku.

A právě mužstvo HC Studénka (loňský vítěz soutěže) bude dalším soupeřem domácích Býku. Utkání se hraje ve středu 10. 10. 2018 od 18:00 hodin.

Report utkání

06. říjen 2018
HC Býci Karviná
9:1 (1:1, 2:0, 6:0)
TJ Horní Benešov

Góly

1. třetina
01:02Krupa Petr TJ Benešov
ASISTENCE Mlýnek Michal
14:46Deutsch Zdeněk HC Býci Karviná
ASISTENCE Grepl Vít, Kasperlík Ondřej
2. třetina
26:37Dýrr Filip HC Býci Karviná
ASISTENCE Holý Marek, Deutsch Zdeněk
34:14Deutsch Zdeněk HC Býci Karviná
ASISTENCE Opravil Ladislav, Vaštík David
3. třetina
40:34Juhász Jakub HC Býci Karviná
ASISTENCE Grepl Vít
42:54Vaštík David HC Býci Karviná
ASISTENCE Petrák Ludvík
45:46Deutsch Zdeněk HC Býci Karviná
ASISTENCE Fejko Kryštof
46:12Vaštík David HC Býci Karviná
ASISTENCE Petrák Ludvík, Opravil Ladislav
47:25Kasperlík Ondřej HC Býci Karviná
ASISTENCE Deutsch Zdeněk, Grepl Vít
55:45Orság Jakub HC Býci Karviná
ASISTENCE Kytka Martin

Vyloučení

1. třetina
03:48Juhász Jakub HC Býci Karviná
podražení, 2 min.
04:53Krupa Petr TJ Benešov
hákování, 2 min.
09:55Fraš Radovan TJ Benešov
zdržování hry, 2 min.
2. třetina
25:16Pavelek Antonín TJ Benešov
držení, 2 min.
34:53Zigmund František TJ Benešov
sekání, 2 min.
39:16Bendík Tomáš TJ Benešov
hákování, 2 min.
3. třetina
45:05Fraš Radovan TJ Benešov
nedovolené bránění, 2 min.
48:20Orság Jakub HC Býci Karviná
faul kolenem, 2 min.
51:35Růžička Jaroslav HC Býci Karviná
nedovolené bránění, 2 min.
54:49Pělucha Jakub TJ Benešov
hákování, 2 min.

Sestavy

HC Býci Karviná

Bolek Ondřej, Deutsch Zdeněk, Dýrr Filip, Fejko Kryštof, Gola Robin, Grepl Vít, Holý Marek, Cháňa Michal, Chomič Václav, Juhász Jakub, Kasperlík Ondřej, Kytka Martin, Malík Tomáš, Opravil Ladislav, Orság Jakub, Petrák Ludvík, Procházka Daniel, Pútec Peter, Růžička Jaroslav, Šimeček Kamil, Vaštík David,

TJ Horní Benešov

Zeman Zdeněk, Tengler Tomáš - Pavelek Antonín, Bendík Tomáš, Pělucha Jakub, Podzimný Tomáš, Fraš Radovan, Čermák Vít, Adamec Tomáš, Krupa Petr, Vaněk Petr, Vrábel Martin, Zigmund František, Rýpak Adam, Pražák Jakub, Hlista Jan, Mlýnek Michal

Rozhodčí Vaculík Lukáš - Goláň Jaroslav, Zahel Kristián

Diváci 114

Počet trestů HC Býci Karviná 3

Počet trestů TJ Horní Benešov 7

Sdílet článek