MENU

Ženy budou bojovat o titul!

K důležitému utkání nastupovaly hráčky Karviné na domácím ledě proti ambicióznímu družstvu Kladna. Zisk, jediného bodu zaručoval HC Býci Karviná postup do finále extraligy žen.

Domácí hráčky, ale nenechaly nic náhodě a již ve 20. sekundě utkání krásně zavěsila Nikol Tomigová, 1:0! Tato branka přinesla klid na hokejky domácích. Hrál se vyrovnaný hokej a ve druhé půli první třetiny se osmělily i hráčky Kladna. Vytvořily si slibné šance, ale všechny bravurně a s přehledem zlikvidovala brankářka domácích Janka Budajová.
Ve druhé třetině to byly opět domácí hráčky, kterým vyšel začátek třetiny. Konkrétně Wiktoria Sikorska, která ve 24. minutě po asistenci Adély Škrdlové a Nikol Tomigové zajistila dvoubrankové vedení pro HC Býci Karviná. Jenže snaživé hokejistky Kladna využily ve 30. minutě přesilovou hru a snížily na rozdíl jediného gólu. I ony věděly, že pouze vítězství jim dává šanci hrát finále (v případě výhry nad HC Příbram v posledním kole 10. 03. 2019). Ale karvinské hráčky odpověděli na tuto branku hostů tím nejlepším způsobem. Za pouhých 42 sekund vsítila branku na 3:1 Terezka Radová, asistovala Patricie Škorpíková. A tento výsledek se do konce druhé třetiny nezměnil.
V posledním dějství domácí hráčky kontrolovaly hru, držely kotouč na svých holích a nepouštěly hosty do nebezpečných protiútoků. Hráčky Kladna však bojovaly, vytvořily si i gólové šance. Jenže veškeré jejich střelecké šance končily na bezchybně chytající Jance Budajové. Mírná převaha hostů v posledních 5. minutách přinesla závar před brankou domácích a v 56. minutě Katka Flachsová hezkým bekhendem snižovala náskok Karviné na rozdíl jediné branky. Ale ani tato branka nezlomila bojovnost a odhodlání domácích. V 58. minutě kontrovala Páťa Škorpíková a definitivně zlomila odpor hostů. Asistence si připsaly Tereza Radová a Lucka Kučerová. Kladno to ještě zkoušelo v power-play, ale díky disciplinovanému a houževnatému výkonu domácích, vyšlo naprázdno.
HC Býci Karviná tímto vítězstvím si pojistilo druhé místo v tabulce po základní části a tím i účast ve finále extraligy žen. O mistra České republiky se střetnou stejná družstva jako v předchozích ročnících. Loňská finálová série byla velmi vyrovnaná, kdy obě utkání rozhodovaly samostatné nájezdy. Vždy zvítězilo družstvo HC Slavia Praha (letos změna názvu – HC Příbram)

Finále, na 2 vítězná utkání:
16. 03. 2019 HC Příbram – HC Býci Karviná
22. 03. 2019 HC Býci Karviná – HC Příbram
24. 03. 2019 HC Příbram – HC Býci Karviná

Report utkání

02. březen 2019
HC Býci Karviná
4:2 (1:0;2:1;1:1)
HC 2001 Kladno

Góly

1. třetina
00:20Tomigová Nikola HC Býci Karviná
BEZ ASISTENCE
2. třetina
23:39Sikorská Wiktoria HC Býci Karviná
ASISTENCE Škrdlová Adéla, Tomigová Nikola
29:16Pašková Kateřina HC Kladno
ASISTENCE Flachsová Kateřina
29:58Radová Tereza HC Býci Karviná
ASISTENCE Škorpíková Patricie
3. třetina
55:22Flachsová Kateřina HC Kladno
ASISTENCE Knotková Barbora, Fialová Jana
57:07Škorpíková Patricie HC Býci Karviná
ASISTENCE Radová Tereza, Kučerová Lucie

Vyloučení

1. třetina
10:42Radová Tereza HC Býci Karviná
krosček, 2 min.
11:00Knotková Barbora HC Kladno
držení, 2 min.
12:54Škrdlová Adéla HC Býci Karviná
sekání, 2 min.
2. třetina
27:52Mičulková Adéla HC Býci Karviná
držení, 2 min.
37:45Knotková Barbora HC Kladno
sekání, 2 min.
3. třetina
Bez trestů

Sestavy

HC Býci Karviná

Budajová Jana, Dreinert Anna, Hřívová Alexandra, Hudečková Klára, Kalabusová Veronika, Kaplanová Kateřina, Kučerová Lucie, Lodňanová Anna Maria, Malická Dominika, Mičulková Adéla, Radová Tereza, Seroiszková Klára, Sikorská Wiktoria, Škorpíková Patricie, Škrdlová Adéla, Tomigová Nikola, Toráčová Rozálie, Vaněčková Eliška,

HC 2001 Kladno

Dvořáková Kateřina, Fialová Jana, Knotková Barbora, Kozlerová Štěpánka, Pašková Kateřina, Kiribuchi Nozomi, Černá Valentýna, Jančová Michaela, Vopravilová Dominika, Garažiová Nikola, Flachsová Kateřina

Rozhodčí Tuizal Marek - Řezáč Marian, Zicháček Marek

Diváci 43

Počet trestů HC Býci Karviná 3

Počet trestů HC 2001 Kladno 2

Sdílet článek